جارچی

نگرانی هایی در مورد عوارض استفاده از بطری و جارهای پلاستیکی در صنعت بسته بندی مواد غذایی وجود دارد. این باعث شد که خیلی از مردم به محصولاتی که به خود و طبیعت ضرر نمی رسانند رو بیاورند.

طبق مطالعات و تحقیقات بین المللی، مقدار پلاستیک وارد شده به دریاها سالانه سه برابر افزایش پیدا می‌کند. بزرگترین لطفی که ما می‌توانیم به طبیعت کنیم استفاده‌ی کمتر از محصولات پلاستیکی می‌باشد.

هم اکنون محصولات شیشه‌ ای با به چالش کشیدن محصولات پلاستیکی، انتخاب اول مردم در صنعت بسته بندی می‌باشد. این به دلیل واکنش های منفی مصرف کنندگان نسبت به محصولات پلاستیکی می‌باشد.

“حدود 60% درصد از مصرف کنندگان، محصولات شیشه ای را به پلاستیکی ترجیح می‌دهند”

در ادامه این مقاله به بررسی پنج مزیت استفاده از محصولات شیشه ای نسبت به محصولات پلاستیکی می‌پردازیم.

1-جار های شیشه ای قابل بازیافت هستند.

بسیاری از محصولات پلاستیکی بعد از مدتی استفاده کیفیت خود را از دست می‌دهند و این باعث افت کیفیت مواد داخل آن هم می‌شود. برای همین استفاده از جار های شیشه ای باید اولویت شما باشد.

مطالعات نشان داده است که حدود 80% محصولات شیشه ای بازیافت شده و به یک محصول جدید تبدیل شده اند و این باعث شد که شرکت های بسته بندی، محصولات شیشه ای را آینده‌ی بسته بندی مواد غذایی بنامند.

بسیاری از شرکت ها حتی برای بسته بندی مواد بهداشتی مانند لوازم آرایشی و مواد شست و شو از جار های شیشه ای استفاده می کنند.

شما می‌توانید با استفاده از لیبیل روی شیشه، نام خود را در ذهن مشتریان حک کنید.

2-تطبیق پذیری آسان

بطری های شیشه ای بسیار تطبیق پذیر هستند. برای همین انتخاب مناسبی برای استفاده از انواع مواد غذایی می‌باشد.

شما می‌توانید برای تولید محصول خود از رنگ، اندازه و اشکال مختلف این شیشه ها استفاده کنید و از خلاقیت خود استفاده کنید تا مشتری های مورد نظرتون را جذب محصولات خود کنید.

با سفارش دادن بطری و یا جار مورد نظر خود می‌توانید یک محصول سفارش سازی شده و کمیاب ارائه دهید.

3-طراحی بسته بندی مورد نظر خود

همان طور که در اکثر کسب و کار های خدماتی، مشتریان محصولات با کیفیت بالا (ظاهری و کیفی) را ترجیح می‌دهند، در صنعت بسته بندی مواد غذایی هم همیشه کیفیت بالای محصولات تقاضای بیشتری دارد.

مواد بسته بندی شده در جار ها و بطری های شیشه ای جلوه ی بصری زیبا تری نسبت به پلاستیک و یا حتی محصولات فلزی به نمایان می‌گذارند و تولید کنندگان می‌توانند از این مزیت استفاده کرده تا ویژگی ظاهری محصول خود را ارتقاء دهند.

محصولات شیشه ای قابلیت شفافی و نمایان بودن را دارند. به خاطر همین قابلیت، مشتری می‌تواند داخل شیشه را مشاهده کند و کیفیت مواد غذیی را با چشمان خود بررسی کند. این قابلیت در ذهن مشتری تاثیر مثبت می‌گذارد و باعث می‌شود که بیشتر به محصولات شما مراجعه نماید.

این شفافی باعث جذب اعتماد مشتری می‌شود و همه ی ما می‌دانیم که اعتماد و رضایت مشتری شرط اول هر کسب و کاری می‌باشد.

4-مزیت های سلامتی

محصولات شیشه ای دارای متریال بهداشتی و پاکیزه می‌باشند. این محصولات، از خواص غذای داخل آن مانند خالص بودن آن، طعم و کیفیت آن محافظت می‌کند. این به علت نشت ناپذیری محصولات شیشه ای می‌باشد.

جار ها و بطری های شیشه ای این قابلیت رو به شما می‌دهند که مواد غذایی خود را گرم و سرد بکنید. این کار در محصولات پلاستیکی بسیار مضر و خطرناک می‌باشد زیرا امکان آب شدن و یا ترشح مواد ریزی در آن وجود دارد که به مواد غذایی صدمه می‌زند و در نتیجه سلامت فرد را به خطر می‌اندازد.

سازمان بهداشت جهانی در رابطه با استفاده از محصولات شیشه ای در صنعت مواد غذایی، “وقتی مشتریان غذای بسته بندی شده در جار ها و یا بطری های شیشه ای را انتخاب می‌کنند، از خطرها و آسیب های جدی دوری می‌کنند” را نقل قول کرده است.

5-پایا و با دوام بودن

شیشه ها مانع از بین رفتن مواد غذایی شما می‌شوند، همان طور که از آلوده شدن آن جلوگیری می‌کنند. محصولات شیشه ای بسیار سخت و محکم می‌باشند.

درست است که در زمینه از بین نرفتن و نشکستن، محصولات پلاستیکی مورد بهتری باشند ولی ما تا الان پنج دلیل برای استفاده نکردن از آن ها آوردیم پس این تک ویژگی آن ها به چشم نمی آید!

دیگر زمان این است که یک دیگر را به استفاده از محصولات شیشه ای در صنعت بسته بندی مواد غذایی تشویق کنیم!

این مزیت ها نه تنها در کسب و کار به شما کمک می‌کند، بلکه برای سلامت شما بسیار حیاتی می‌باشند. ما خوشحال می‌شویم که شما هم به سلامت خود اهمیت بدهید و از محصولات شیشه ای در این زمینه استفاده کنید.

یک سر به محصولات ما هم بزنید!

-جارچی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. بقیه پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0 حذف همه
سوالی دارید؟در خدمتیم.